Školy v Moravskoslezském kraji mají o prezentaci armády zájem

deti_se_naucili_jak_spravne_pouzivat_skrtidlo.jpg
  • 22.1.2019
  • Ivan Gerhát

Získat informace o současném dění v Armádě České republiky, seznámit se se situací v zahraničních operacích, potvrdit si vědomosti o řešení krizových situací, zapojit se do branných závodů Wolfram a setkat se s profesionálními vojáky, to jsou hlavní důvody, proč školy Moravskoslezského kraje posílají na Krajské vojenské velitelství Ostrava desítky žádostí o prezentaci armády.

deti_se_naucili_jak_spravne_pouzivat_skrtidlo.jpg

,,Pokud to plnění běžných úkolů Krajského vojenského velitelství Ostrava umožňuje, chceme základním a středním školám na teritoriu kraje vycházet maximálně vstříc. Navazujeme tak na úspěšný minulý rok, kdy třicítka prezentací na školách a branných závodů v jednotlivých městech, stejně jako dvě školení pedagogů, sklidili velký ohlas. Pro prezentaci armády na podporu přípravy občanů k obraně státu máme na našem velitelství realizační tým, který zabezpečí během roku 2019 pro školy přibližně 50 akcí. Cílem je žáky seznámit s armádním prostředím, s vojenskou historií kraje a rozvíjet u nich fyzické dovednosti během branných závodů“, řekl k projektu ředitel plukovník Jaroslav Hrabec.

aktivita_zaku_byla_velka.jpg
prazentace_o_zahranicnich_misich.jpg

,,Stejně tak bude pokračovat POKOS na Vysoké škole báňské, v tomto roce v novém rozšířeném formátu, zapojením do našeho projektu Wolfram“, dodal plukovník Hrabec.

Ve dnech 17. a 18. ledna 2019 navštívili příslušníci ostravského velitelství se svou prezentací základní školy v Břidličné a v Hlučíně. Žáci projevují zájem, mají přehled o zbraních i technice díky pravidelným návštěvám akcí armády v kraji a také díky počítačovým hrám.

Své znalosti dokážou zhodnotit také během ,,Malého armádního testu“, který pro ně mají vojáci připravený. Odměnou jsou jim pak drobné upomínkové a propagační předměty.

V druhé části dne si děti vyzkoušely poskytování první pomoci, použití ochranné masky a možnost vystřelit si na střeleckém trenažéru.

deti_se_naucili_jak_spravne_pouzivat_skrtidlo.jpg

Během měsíce února zástupci Krajskéhho vojenského velitelství Ostrava navštíví Základní školu Morávka (6. 2. 2019), Základní školu ve Frýdlantu nad Ostravicí (12. 2. 2019) a Základní školu v Bruntále (13. 2. 2019).

¨Text a foto: Martin Ogořalek, upravil Ivan Gerhát

Fotogalerie