Vítáme Vás na stránkách určených pro děti a mládež. V rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) realizuje Ministerstvo obrany podpůrné aktivity také na základních a středních školách. Děti se v rámci těchto aktivit (besed, statických i dynamických ukázek, diskusí apod.) dozvídají přímo od vojáků, jak funguje naše armáda, co je to branná povinnost, proč jsme součástí mezinárodních organizací, prakticky si zkouší první pomoc, základy přežití nebo orientaci v neznámém terénu. Zároveň si mohou prohlédnout vojenskou techniku, výstroj a výzbroj příslušníků Armády České republiky. V návaznosti na tyto akce pro Vás připravujeme každý měsíc vědomostní soutěže, díky kterým si můžete rozšířit vědomosti o obraně státu.

prostrednictvim_pokos_soutezi_se_deti_dozvedely_podstatne_informace_o_armade_zahranicnich_misich_mezinarodnich_organizacich_nebo_o_integrovanem_zachrannem_systemu.jpg
do_soutezi_se_mohli_zapojit_mali_i_velci_navstevnici.jpg

Každý měsíc naleznete v této sekci 3 soutěžní otázky, které se týkají Přípravy občanů k obraně státu. Tři z Vás, kteří správně odpoví na všechny soutěžní otázky, vylosujeme a odměníme. Odpovědi zasílejte vždy na e-mailovou adresu pokos@army.cz, do e-mailu uveďte své jméno a příjmení, věk a adresu  školy, kterou navštěvujete.

Soutěžní otázky najdete v sekci Aktuality.

prostrednictvim_pokos_soutezi_se_skolaci_dozvedeli_podstatne_informace_o_obrane_statu.jpg