Home page > Aktuality > Branný závod v Hrádku nad Nisou zahájil hejtman Libereckého kraje Martin Půta

Branný závod v Hrádku nad Nisou zahájil hejtman Libereckého kraje Martin Půta

Dne 11. května 2018 panoval v kempu Kristýna u Hrádku nad Nisou nezvyklý ruch. Rekreanty a hosty nahradili žákyně a žáci druhého stupně základních škol mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko, připravující se na 1. ročník branného závodu Okolo Kristýny. Soutěž organizuje Krajské vojenské velitelství Liberec za přispění sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany ve spolupráci s městem Hrádek nad Nisou.

Závod odstartoval hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Na trať se vydalo celkem 25 smíšených družstev, na které kromě běhu překrásnou přírodou čekaly další branně sportovní disciplíny - hod granátem  na cíl, střelba ze vzduchovky, vědomostní test a přezkoušení z fyzické připravenosti.

Doprovodný program představovaly ukázky hasičského záchranného sboru, vojenských kynologů a autogramiáda sportovců Dukly Liberec. Soutěžící se však nejvíce těšili na možnost opéci si po náročném běhu voňavé buřty.

„Akce se povedla a všichni věříme, že za rok se bude opakovat již na krajské úrovni“ hodnotil za organizátory soutěž ředitel Krajského vojenského velitelství plukovník Miroslav Brázda. V této souvislosti konstatoval hejtman Půta, že by i Krajský úřad Libereckého kraje „chtěl závod do budoucna více podpořit, například tak, že by do krajského kola věnoval drobné ceny pro vítěze jednotlivých kategorií.“

A jak závod dopadl? Z 25 tříčlenných družstev si nejlépe vedlo družstvo 8. A třídy ze Základní školy T. G. Masaryka z Hrádku nad Nisou ve složení Radovan Kryštůfek, Miroslav Janeček a Lukáš Wierzba. Vítězným časem 27:30 minut pokořili i starší spolužáky z devátých tříd a od organizátorů zastoupených ředitelem Brázdou a Ivanem Gerhátem ze sekce obranné politiky Ministerstva obrany převzali věcné ceny. Blahopřejeme a těšíme se na další ročník.

Fotogalerie

Nahoru