Projektové dny POKOS: Žáci se učili o armádě a první pomoci ve spolupráci s vojáky a Červeným křížem

projektové dny
  • 3.5.2024
  • Simona Mužátko
  • kpt. Kutílek

V dubnu se uskutečnily projektové dny POKOS pro žáky Základní školy Vojnovičova v Ústí nad Labem a Základní školy Maxe Švabinského v Teplicích. Akce byla realizována za spolupráce profesionálních vojáků z Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem, vojáků v aktivní záloze a Českého červeného kříže Teplice pod vedením kapitána Romana Kutílka.

Program byl zaměřen na brannou tématiku, při které byly děti rozděleny do tří skupin podle věku a prošly různými stanovišti. Na prvním stanovišti se děti seznámily s výzbrojí a výstrojí Armády ČR a měly možnost vyzkoušet si airsoftové zbraně. Na druhém stanovišti byly představeny základní nebezpečné chemické látky a různé typy ochranných masek z historie i současnosti. Třetí stanoviště zaměřené na zdravovědu nabídlo praktické cvičení první pomoci, resuscitace s použitím cvičné figuríny, AED trenažéru a vysvětlení, jak správně volat tísňovou linku.

Projekt POKOS zároveň nabídl studentům možnost praktického seznámení s vojenskou tématikou a úlohou armády. Velký zájem o projekt vyjádřili jak učitelé, tak žáci. Organizátoři se těší na další branně-vědomostní akce, které se budou v Ústeckém kraji konat i v květnu.