Úvodní stránka > Aktuality > Výherci soutěže “Řekni sportu ano“ převzali ocenění za svá videa

Výherci soutěže “Řekni sportu ano“ převzali ocenění za svá videa

Ze dvou desítek videí z nejrůznějších sportovních disciplín vybrala porota čtrnáct vítězných snímků, jejichž autoři se na Ministerstvu obrany ČR v pondělí 5. června zúčastnili oficiálního oznámení výsledků.

 

Mnozí z výherců využili možnosti vyfotografovat se s mistrem světa a Evropy v moderním pětiboji praporčíkem Janem Kufem
Mnozí z výherců využili možnosti vyfotografovat se s mistrem světa a Evropy v moderním pětiboji praporčíkem Janem Kufem

Soutěž „Řekni sportu ano“, vyhlásilo letos v dubnu Ministerstvo obrany ČR v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS), aby podpořilo zájem žáků základních škol a studentů středních škol o sportovní vyžití. Úkolem soutěžících bylo natočit krátký videospot se sportovní tematikou, ve kterém by byla obsažena výzva „Řekni sportu ANO“.

Odbornou porotou byla vybrána čtyři videa, jejichž tvůrci, tedy žáci základních škol a studenti středních škol, byli pozváni na slavnostní vyhodnocení soutěže a k prohlídce reprezentačních prostor Ministerstva obrany.

Celkem čtrnácti autorům vítězných videí, jejichž společnými jmenovateli byly radost z pohybu, týmový duch a chuť si dokázat, že na to mám, předali ceny ředitel odboru komunikace MO Jan Pejšek, ředitel odboru pro válečné veterány MO plukovník Eduard Stehlík a za Armádní sportovní centrum Dukla mistr světa a dvojnásobný mistr Evropy v moderním pětiboji praporčík Jan Kuf.

Zajímavé snímky

„Mám velkou radost, že v dnešní době tabletů a chytrých telefonů jste si udělali čas, abyste se zúčastnili soutěže věnované sportu. Škála témat videí, které jste udělali vy i ti, které jsme nevybrali, je velmi široká. Objevily se v ní nejrůznější sporty, a i když se v ní k mému překvapení neobjevil ani fotbal, ani hokej, jsem rád, že lze, jak jste svými pracemi dokázali, natočit velmi zajímavé snímky i z jiných odvětví sportu,“ řekl při vyhodnocení ředitel Jan Pejšek.

Zbývá připomenout, že porota nehodnotila videa podle kategorií, ale udělila ocenění pro první tři videa, jejichž autory byli, jak jednotlivci, tak také celé kolektivy. Navíc bylo uděleno také jedno zvláštní ocenění.

Součástí oficiálního vyhlášení výsledků byla i návštěva atletického memoriálu Josefa Odložila, který se v tento den konal na stadionu Dukly v Praze 6 na Julisce. Výherci se tady měli možnost setkat s úspěšnými sportovci Armádního sportovního centra Dukla.

Auto: Miroslav Šindelář, OK SST MO

Nahoru