Úvodní stránka > Aktuality > Stanoviště POKOS bylo součástí branného dne na 4. ZŠ Most

Stanoviště POKOS bylo součástí branného dne na 4. ZŠ Most

Ověřit si znalosti nabyté v průběhu školního roku - to byl hlavní cíl atraktivního branného dne pořádaného dne 23. června 2017 na 4. Základní škole Václava Talicha v Mostě, připraveného ve spolupráci s prvky Integrovaného záchranného systému. Armádu České republiky zastupovali příslušníci Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem.

Soutěžící se na stanovišti Armády České republiky se kromě ukázek výstroje a vybavení vojáka mohli seznámit se zkušenostmi praporčíka Miroslava Ference z misí, které v průběhu činné služby absolvoval. Nejenom je, ale také některé pedagogy překvapuila informace o tom, kolik váží naplněná taktická vesta, batoh, přilba a nesená zbraň se střelivem a jak dlouhé přesuny s touto zátěží musí vojáci i vojákyně při výcviku i v misích absolvovat.

Všechna pětičlenná družstva se s připravenými otázkami vypořádala velmi dobře, žáci druhého stupně ukázali, že teorii ze školních lavic nezapomněli a v průběhu projerktového dne je mohli uplatnit. Všichni se už těší na další ročník soutěže.

Nahoru