Úvodní stránka > Aktuality > „Byla to radost!“ zhodnotili dělostřelci diskusi o POKOS na gymnáziu v Blovicích

„Byla to radost!“ zhodnotili dělostřelci diskusi o POKOS na gymnáziu v Blovicích

Projekt POKOS byl poprvé představen gymnazistům. Dne 25. dubna přijeli zástupci Ministerstva obrany a příslušníci 13. dělostřeleckého pluku z Jinců na gymnázium do západočeských Blovic.

Program byl vlastně úplně stejný jako na základní škole Brojova, kterou jinečtí navštívili o den dříve,Změnil se jen způsob prezentace. Téměř dospělí gymnazisté jsou značně zvídaví a také toho hodně vědí.

Od první chvíle se dnes na POKOS dobře se bavili studenti i vojáci. Šlo to s humorem.

Praporčík Václav Klíma to shrnul takto: „S gymnazisty se už dá mluvit a jednat jako s partnery – ve třídách se studenti usadili sami, během výkladu se nahrnuli dopředu, aby všechno viděli a mohli se lépe zapojovat do různých malých soutěží. Taky to, co jsme ukazovali před tabulí na dobrovolnících – třeba první pomoc – si posluchači sami ze svého zájmu zkoušeli současně i vzadu za lavicemi“.

Ne kuchařky, ale doktorky a pilotky

Vojáci si často získávají respekt a pozornost posluchačů už jen tím, že jsou to urostlí chlapi a krásné ženské v uniformách. Do Blovic přijeli tentokrát jen muži, ale to nebránilo studentům v dotazech na uplatnění žen v AČR. Jak s úsměvem řekl Radek Zíta z odboru komunikace MO: „Že jsme někde trochu jinde, než jsme zvyklí na základních školách, potvrzuje třeba oblíbený dotaz na uplatnění žen v naší armádě – studenti odpovídali, že to jsou doktorky, pilotky, nebo třeba řidičky, ale nikdo, ani jeden člověk neuvedl, že jsou kuchařkami. A to je přitom vždy první, co slyšíme.“

Autor: Eva Zítková, OK SST MO

Nahoru