Home page > Aktuality > Příslušníci aktivní zálohy obsadili družinu Základní školy Francova Lhota

Příslušníci aktivní zálohy obsadili družinu Základní školy Francova Lhota

V pátek 18. ledna 2019 navštívili vojáci z 231. pěší roty Aktivní zálohy z Krajského vojenského velitelství Zlín četařka Zuzana Urbanová a rotný Jiří Hrbáček družinu Základní školy Francova Lhota na Zlínsku.

 

Přečtěte si, co o této návštěvě píše školní web: "Díky besedě jsme se více seznámili s prací vojáka. Připravili si pro nás prezentaci fotek, při kterých nám podrobně popsali, co všechno musí takový voják zvládnout, jak to vypadá na jejich cvičeních a co je potřeba umět a znát v případě, pokud se někdo vojákem, nebo vojačkou chce stát. Seznámili nás s výstrojí a výzbrojí vojáka, kterou jsme si pak mohli prohlédnout zblízka a vyzkoušet jejich hmotnost.

Vysvětlili nám, že zbraň není hračka, ale nebezpečná věc a mířit na sebe s ní nesmíme nikdy, ani když není nabitá. Ukázali nám také ukázky boje zblízka MUSADO, abychom viděli, jak jde zneškodnit útočník.

Závěrem nám darovali dárky od Armády ČR a pozvali nás na květen 2019, kdy v Leskovci na fotbalovém hřišti právě jejich rota pořádá Army den. Děkujeme jim za příjemně strávené páteční odpoledne."

Převzato z webu www.zsfrancovalhota.cz.

Fotogalerie

Nahoru