Home page > Aktuality > Celodenní liják byl na mladé branné sportovce krátký

Celodenní liják byl na mladé branné sportovce krátký

Již tradičních 20 družstev, tedy celkem 120 žáků 8. tříd základních škol ze všech okresů Zlínského kraje se včera zúčastnilo 3. ročníku Soutěžního dne Integrovaného záchranného systému, pohybově-vědomostní soutěže pořádané obcí Popovice v součinnosti s Ministerstvem obrany, Krajským vojenským velitelstvím Zlín a dalšími prvky integrovaného záchranného systému.

Na soutěžící čekala výzva nejenom v podobě dvaceti náročných stanovišť, ale také v podobě nepříznivého studeného a deštivého počasí. Soutěžící stříleli ze vzduchovky, házeli granátem na cíl, oblékali si vojenskou výstroj na čas a absolvovali vědomostní test o problematice obrany státu. Obrovskou výzvou byl vzhledem k počasí štafetový překážkový běh. Všichni soutěžící ale také příslušníci 7. mechanizované brigády a Krajského vojenského velitelství Zlín podali perfekní výkony a zaslouží si velké poděkování.

Na stanovištích Hasičského záchranného sboru plnili úkoly spojené s tísňovým voláním,  u celníků rozpoznávali padělky. V rámci BESIP soutěžící absolvovali test z pravidel silničního provozu a jízdu zručnosti na kole. Zdravotnická záchranná služba a Střední zdravotnická a Vyšší odborná škola zdravotnická Zlín si připravily otázky a praktické úkoly k poskytování první pomoci.

Pohár pro vítěze a věcné ceny věnované obcí Popovice a Ministerstvem obrany si tentokráte odvezli žáci Základní školy Hošťálková.

Fotogalerie

Nahoru