Home page > Aktuality > Zkúšenosti z misí OSN dětem nejlépe popíše jejich účastník

Zkúšenosti z misí OSN dětem nejlépe popíše jejich účastník

V závěru října se přednáškám pro děti a mládež v Moravskoslezském kraji velmi intenzivně věnoval Jaromír Kulíšek, zaměstnanec Společného operačního centra Miniserstva obrany a někdejší účastník pozorovatelské mise OSN v Gruzii.

Nejprve dne 23. října 2015 navštívil Základní školu Dr. Edvarda Beneše v Šumperku, aby zde s žáky osmých a devátých tříd besedoval na téma příprava občanů k obraně státu. Poté navštívil Výcvikové a školicí středisko civilní obrany v Šumperku - Luži. Přednášek spojených s besedou a diskusí se účastnilo celkem 140 dětí a jejich učitelé. Jaroslav Kulíšek zde mluvil o historii vzniku československých legií, o poslání a úkolech Armády České republiky a o jejím místě v bezpečnostním systému České republiky. Objasnil význam členství České republiky v mezinárodních organizacích (NATO, OSN, EU, OBSE) a věnoval se také účasti vojáků a jednotek Armády České republiky v humanitárních misích a v zahraničních operacích.

 

 

 

 

 

 

 

 

Termín obou akcíc přímo vybízel k položení důrazu na dvě důležitá data naší historie - den vzniku samostatného státu 28. října a den veteránů dne 11. listopadu.

 

Přestože má Jaroslav Kulíšek hodně nabitý program, již dnes má v diáře několik dalších akcí s vazbou na POKOS:

11. listopadu 2015 - beseda s žáky ZŠ TGM na Ortenově náměstí v Praze 7

26. a 27. listopadu 2015 besedy spojené s praktickými ukázkami na Střední železniční škole Šumperk.

 

 

Fotogalerie

Nahoru