Úvodní stránka > Aktuality > Vojáci zavítali na Základní školu v Čeladné

Vojáci zavítali na Základní školu v Čeladné

Dne 21. června 2017 příslušníci Krajského vojenského velitelství Ostrava navštívili Základní školu v Čeladné v rámci programu POKOS (Příprava občanů k obraně státu).

 

Překážková dráha, překonávání minového pole, dřepy, kliky, leh-sedy, hod granátem, ale také střelba na laserové střelnici, to vše vojáci připravili pro žáky 6. až 9. tříd během branného závodu. V úvodní prezentaci nad to žáci získali informace o dění v Armádě České republiky, krizových situacích a zahraničních misích.

Žáci neskrývali nadšení, vždyť armáda do Čeladné zavítala po 25 letech, jak uvedla ředitelka školy Jana Satinská. Žáci také věděli, že branný závod pořádaný KVV Ostrava ve spolupráci se ZŠ Čeladná se koná jako memoriál Janka Ušiaka, hrdiny, který do poslední chvíle během 2. světové války čelil krutosti německých okupantů a dne 3. listopadu 1944 zemřel právě v obci Čeladná.

Soutěž šestičlenných smíšených družstev byla rozdělena do dvou kategorií, na žáky 6. a 7. tříd a žáky 8. a 9. tříd. Akce se zúčastnilo dalších 5 škol z blízkého okolí. 

Na závěr převzala vítězná družstva v obou kategoriích z rukou ředitelky ZŠ Čeladná putovní pohár. Ostatní žáci obdrželi od zástupců armády upomínkové předměty, účastnické listy a za odměnu jízdu vozidlem UAZ.

 Autor: prap. Martin Ogořálek, KVV Ostrava

Nahoru