Úvodní stránka > Aktuality > V Boleticích proběhl branný den pro školy z Českých Budějovic a Českého Krumlova

V Boleticích proběhl branný den pro školy z Českých Budějovic a Českého Krumlova

Dne 16. června 2016 provedlo Krajské vojenské velitelství České Budějovice branný den s problematikou POKOS určený pro žáky základních škol z Českých Budějovic a Českého Krumlova. Akce se za účasti 60 dětí odehrála ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice.

Branný den probíhal formou soutěže pětičlenných družstev v základních dovednostech, jako je například topografie, práce s mapou a buzolou, zdravotní příprava nebo střelba. Součásti vydařeného dopoledne byly i ukázky bojové techniky a výcviku MUSADO, kterých se zhostili vojáci z útvarů v Jindřichově Hradci a Strakonicích. Vojenská technika se stala středem velkého zájmu všech dětí.

Akci finančně podpořil Krajský úřad Jihočeského kraje, který pro vítězná družstva zajistil ceny a pro všechny účastníky hradil občerstvení. A připravený guláš všem soutěžícím po heroických výkonech velmi chutnal. Na konci soutěže tak mohl podplukovník Milan Kempský z Krajské vojenské velitelství České Budějovice předat pohár vítězům - družstvu ze základní školy Pohůrecká z Českých Budějovic. Vítězi se staly ovšem všechny děti, jenž prokázaly soutěživého ducha a fair play. Pěkné počasí jen podtrhlo vydařený den.

Fotogalerie

Nahoru