Úvodní stránka > Aktuality > Učitelé z Kraje Vysočina diskutovali výhody a nevýhody případného zavedení samostatného předmětu k výuce bezpečnostních témat

Učitelé z Kraje Vysočina diskutovali výhody a nevýhody případného zavedení samostatného předmětu k výuce bezpečnostních témat

Dne 18. října 2018 bylo na Krajském vojenském velitelství v Jihlavě provedeno školení učitelů základních a středních škol Kraje Vysočina k problematice přípravy občanů k obraně státu (POKOS). Školení je akreditováno Ministerstvem školství, mládeže a trělovýchovy a probíhá v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Účastníky školení z Kraje Vysočina přivítal plukovník Jan Ňachaj. Zároveň jim v úvodu zaměstnání vysvětlil význam POKOS v rámci běžného života i za případných krizových stavů souvisejících s vnějším napadením České republiky.

S odbornými prezentacemi následně vystoupili příslušníci krajského vojenského velitelství kapitán Radomír Kinc a kapitán Radim Kočař. Po vyčerpání předepsané tematiky proběhla diskuse. Učitelé diskutovali výhody a nevýhody případného zavedení samostatného předmětu k výuce bezpečnostních témat, porovnávali jej s bývalou brannou výchovou a zajímali se také o osobní zkušenosti lektorů ze zahraničních operací a humanitárních misí. 

Podle vyjádření učitelů v evaluačních dotaznících k průběhu školení nejvíce ocenili osobní zkušenosti lektorů a jejich odbornou připravenost, komplexní informace včetně statistik, věcnost a závěrečnou diskuzi. Dále ocenili příjemnou a vstřícnou atmosféru v průběhu celého školení.

S využitím podkladů Bc. Radka Jelínka (KVV Jihlava)

Foto: KVV Jihlava

 

           

Nahoru