Úvodní stránka > Aktuality > Soutěž Battlefield 2016 zná své vítěze

Soutěž Battlefield 2016 zná své vítěze

Dne 15. června 2016 se zástupci Ministerstva obrany zúčastnili celostátního finále 6. ročníku branného závodu Battlefield. V soutěži, která důkladně prověřila fyzickou zdatnost, důvtip i znalosti dětí, bojovalo o pohár ministra obrany 20 týmů ze základních škol a prvních stupňů víceletých gymnázií z celé ČR.

Závod, organizovaný Československou obcí legionářskou, je inspirován náročným výcvikem československých parašutistů během druhé světové války. Regionálními koly letos prošlo v průběhu dvanácti kvalifikací 113 týmů z celé republiky. Finále bylo věnováno nejen sedmi hrdinům z Resslovy ulice, kteří 18. června 1942 vzdorovali více než stonásobné přesile nacistů, ale i dalším statečným členům domácího a zahraničního odboje.

Kromě potřebné fyzické připravenosti, odvahy, obratnosti a střeleckých schopností jsou v soutěži důležité rovněž znalosti z historie, taktika a přirozený důvtip. Každé družstvo si před vlastním závodem muselo připravit prezentaci k tématu závodu.

Na organizaci soutěže se podíleli příslušníci 43. výsadkového praporu Chrudim, Vojenské střední a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové, ale také kluby vojenské historie a další subjekty. "Potěšující je to, že zájem mezi školáky, studenty a učiteli rok od roku roste. Z regionálního závodu v Chrudimi se v průběhu let stala celorepubliková akce s více než dvanácti sty mladými účastníky,“ říká František Bobek, ředitel závodu a dodává: „Velkou radost máme z toho, že záštitu nad soutěží převzal ministr obrany."

Ocenění všem soutěžícím vyslovil i ředitel odboru strategického rozvoje sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany Radomír Jahoda, který zdůraznil potřebu zabývat se vlastní historií a jejími hrdiny. Zároveň konstatoval, že soutěž takovéhoto charakteru nemůže mít poražené a že všichni, kdo se jí zúčastnili, jsou v podstatě vítězové. Poté předal nejlepším třem týmům poháry věnované ministrem obrany. Na prvním místě skončilo družstvo s názvem Maxa pro bimbaša ze základní školy s rozšířenou výukou jazyků a tělesné výchovy Filosovská, Praha 4, na druhém místě se umístil Dream Team ze základní školy Včelákov a na třetím místě tým Stay Silver ze základní školy Polabiny 1 v Pardubicích.

Fotogalerie

Nahoru