Úvodní stránka > Aktuality > Školní rok učitelů jsme ukončili v areálu Amfík Bukovina Popovice

Školní rok učitelů jsme ukončili v areálu Amfík Bukovina Popovice

Dne 25. května 2016 se pod záštitou Obecního úřadu Popovice konal v areálu víceúčelového přírodního amfiteátru Amfík Bukovina Popovice poslední díl školení učitelů k problematice POKOS v letošním školním roce.

Oragnizátoři přizpůsobili časový harmonogram školení jízdním řádům, protože do obce není úplně ideální vlakové ani autobusové spojení. Přesto se na školení prezentovalo celkem 34 učitelů, které přišel ještě před zahájením neformálně pozdravit místostarosta obce František Bajaja.

Školení zahájil Ivan Gerhát ze Sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany, který rovněž poděkoval ředitelce areálu Aleně Vodičkové za ochotu a vstřícnost při přípravě akce. Odbornou část prezentace vedla praporčice Petra Čechová z Krajského vojenského velitelství Zlín. Učitelé ocenili snahu Ministerstva obrany pomoci školám s přípravou na vyučovací hodiny, za velmi důležité však považují připravované vydání pracovních listů případně jiných materiálů, využitelných přímo ve výuce.

Na okraji školení proběhlo rovněž několik jednání ohledně organizování dne Integrovaného záchranného systému (IZS) ve stejném areálu s tím, že termín zatím nebyl stanoven. Očekává se však, že tento soutěžně-vzdělávací den pro několik škol proběhne za účasti složek IZS a Armády České republiky v říjnu letošního roku, případně až v roce 2017.

Fotogalerie

Nahoru