Úvodní stránka > Aktuality > Příslušníci 102. průzkumného praporu prezentovali vojenskou techniku na ZŠ Hošťálková

Příslušníci 102. průzkumného praporu prezentovali vojenskou techniku na ZŠ Hošťálková

Na základní škole Hošťálková na Zlínsku proběhl dne 9. září 2016 Den složek Integrovaného záchranného systému. Armádu České republiky výtečně reprezentovali příslušníci 102. průzkumného praporu v Prostějově. 

Základní škola Hošťálková se výuce bezpečnostmní tematiky věnuje systematicky a se vší vážností. Kromě výuky ve škole děti abslovují praktická zaměstnání a příležitostně se zapojují do různých soutěží, organizovaných ze strany jednotlivých prvků Integrovaného záchranného systému. Proto nás nepřekvapilo, že projektový den za účasti složek Integrovaného záchranného systému pořádá škola, která se letos v soutěži Ministerstva obrany s názvem Pozdrav do mise obsadila 1. místo v kategorii fotografie.

Průzkumníci dětem představili svoji výzbroj, výstroj a techniku. Největší zájem ze strany žáků byl o vozidlo LRD-130 Kajman a o lehké obrněné vozidlo Iveco. Děti se rovněž ptali na to, jak vypadá den vojáka, jak je náročná jeho služba a jak se vojáci udržují v kondici. Někteří z učitelů se zase zajímali o zbraně vojáků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak uzavřel rotmistr Jan Matula, "akce se díky krásnému počasí a zájmu dětí velmi vydařila."

Fotogalerie

Nahoru