Home page > Aktuality > Prezentace AČR na školách pokračovaly ve Zlínském kraji

Prezentace AČR na školách pokračovaly ve Zlínském kraji

Návštěvou dvou základních škol ve Zlínském kraji ve dnech 3. a 4. listopadu 2015 pokračovaly prezentace Armády České republiky v rámci programu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

Akce na Základní škole Křiby ve Zlíně a na Základní škole UNESCO v Uherském Hradišti proběhly za účasti vojáků 7. mechanizované brigády. Mezi děti přišel rovněž náčelník štábu této brigády plukovník Ctirad Gazda, který společně s vojáky odpovídal na dotazy žáků během přednášek o Armádě České republiky a o zahraničních misích. V Uherském Hradišti program zahájila státní hymna, po ní následovaly krátké proslovy. Význam akce podtrhnul svou účastí také poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pan Antonín Seďa. Následovala část, ve které se děti dozvěděly základní informace o 7. mechanizované brigádě.

 

Jedním z nejvíce atraktivní témat však byly jednoznačně zážitky vojáků ze zahraničních operací. Děti se dozvěděly nejen proč a za jakým účelem se tyto operace konají, ale také zajímavosti o tamním obyvatelstvu, klimatických podmínkách, o tom, s jakými zvířaty se mohou vojáci na zahraničních misích setkat nebo detaily o zázemí na základnách v Afghánistánu nebo africkém Mali. Nejvíce dotazů žáků směřovalo na výstroj a výzbroj vojáka, kterou si posléze mohli sami vyzkoušet a osahat.

Fotogalerie

Nahoru