Úvodní stránka > Aktuality > Pražský Den IZS podpořila armáda

Pražský Den IZS podpořila armáda

„Armáda jako podpůrná složka IZS svojí přítomností dokazuje, že je připravena spolupracovat a pomáhat ostatním složkám v případě ohrožení,“ uvedl Michal Abrhám z odboru komunikace Ministerstva obrany a dodal: „I když lidé dnes mají méně příležitostí se s vojáky osobně setkávat, je důležité, aby poznali, jakou technikou, výzbrojí a výstrojí armáda disponuje.“

A tak malí i velcí návštěvníci mohli obdivovat například obrněný transportér Pandur nebo lehké obrněné vozidlo Iveco, které přivezl 44. lehký motorizovaný prapor z Jindřichova Hradce. Bojového Kajmana vyslal z Chrudimi 43. výsadkový prapor. Lehké obrněné vozidlo pro průzkum přivezli vojáci z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany z Liberce společně s pyrotechnickým robotem, který hlavně u malých dětí vzbudil obrovský zájem. Výborně se tu prezentovala také Vojenská policie.

 

POKOS i atrakce pro děti

Odbor komunikace Ministerstva obrany připravil pro děti i dospělé několik soutěží v rámci vzdělávacího programu Příprava občanů k obraně státu - POKOS. Nechyběly ani zábavní atrakce pod logem „Armáda ČR dětem“, nafukovací hrad a aquazorbing patřily k oblíbeným zastávkám malých návštěvníků.

 

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru