Úvodní stránka > Aktuality > Pochod POKOS v Náměšti nad Oslavou procvičil školáky nejen v práci s buzolou

Pochod POKOS v Náměšti nad Oslavou procvičil školáky nejen v práci s buzolou

V pátek 2. června 2017 se na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou uskutečnil ve spolupráci s odborem komunikace Ministerstva obrany pochod POKOS, který navštívilo více než tři sta dětí z náměšťských základních škol.

 

 

S helmou palubního střelce
S helmou palubního střelce

Děti na letišti přivítal zástupce velitele základny plukovník Miroslav Svoboda. Začátek programu umocnil průlet vrtulníku Mi-171Š a ukázka sebeobrany.

Žáci si během dopoledne na devíti soutěžních stanovištích vyzkoušeli zdravotnickou a topografickou přípravu, hod granátem, seznámili se s leteckou technikou a technikou hasičů. Zároveň si tak na vlastní kůži zkusili, jaké úkoly musí plnit profesionální vojáci v rámci své profese.

Na topografickém stanovišti si děti osvěžily základy orientace v terénu, práci s buzolou a správné čtení z map a mapových značek. Mimo jiné si také připomněly, co všechno patří do evakuačního zavazadla, tedy věci na dva až tři dny včetně trvanlivých potravin a pitné vody, peněz a osobních dokladů, léků a hygienických potřeb, oblečení a vybavení pro spaní v terénu. Neměly by chybět ani společenské hry.

Během návštěvy si děti prohlédly také vybavení transportního vrtulníku Mi -171Š.

Pomyslnou třešničkou na dortu byl závěrečný nízký průlet amerických bitevních vrtulníků AH-64 Apache.

 

autor: por. Monika Sochová

Nahoru