Úvodní stránka > Aktuality > Pěší rota aktivních záloh si na letišti v Kunovicích vysloužila potlesk

Pěší rota aktivních záloh si na letišti v Kunovicích vysloužila potlesk

Dne 24. června 2017  v tropickém počasí a za velkého zájmu diváků proběhl na letišti Slováckého aeroklubu Kunovice a v prostorách Leteckého muzea Kunovice Military den, kterého se zúčastnili rovněž příslušníci Krajského vojenského velitelství Zlín.

Hangár Slováckého aeroklubu Kunovice poskytl zázemí výstavě o problematice POKOS pro veřejnost. Zároveň zde u stánku příchozím trpělivě vysvětlovala jednotlivé aspekty této problematiky, odpovídala na otázky dětí i dospělých a rozdávala drobné upomínkové a propagační předměty praporčice Petra Čechová. Zájemci zde mohli také ověřit své dovednosti ve střelbě na laserové střelnici.

Perličkou na dortu celodenního programu byly kromě přeletů letecké techniky rovněž tři velmi atraktivní dynamické ukázky, prezentované příslušníky pěší roty aktivních záloh Krajského vojenského velitelství Zlín pod velením nadrotmistra Jana Kostelného. Nejdříve vojáci a vojákyně v záloze na ploše letiště předvedli činnost při narušení kontrolně propouštěcího stanoviště vozidel, včetně zneškodnění nepřítele, ochranu svěřených osob a oštření raněných z vlastních řad.

Poté v terénu před zraky tisiců diváků ukázali postup při elimenaci silného narušitele, a to nejdříve vlastními silami a poté s využitím podpůrné jednotky. Za všechny ukázky si vysloužili dlouhotrvající potlesk diváků.

 

V závěru vydařeného vojenského dne jeho hlavní organizátor a současně ředitel Leteckého muzea Kunovice poděkoval Armádě České republiky a aktivním zálohám za jejich příspěvek do programu a požádal manažera projektu POKOS Ivana Gerháta ze sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany o zajištění podobné účasti vojáků i v přiším roce.

Nahoru