Úvodní stránka > Aktuality > Lidé v plavkách a vojáci v uniformách si dali sraz na koupališti na Petynce

Lidé v plavkách a vojáci v uniformách si dali sraz na koupališti na Petynce

Tisíce návštěvníků se dorazily v sobotu 2. června nejen zchladit, ale především si užít Dětský den na pražském koupališti Petynka. Ve velkém se zde prezentovaly jak složky IZS, tak i Armáda České republiky a odbor komunikace Ministerstva obrany ČR se svým projektem Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

 

 

Návštěvnost atakovala hranici čtyř tisíc lidí.
Návštěvnost atakovala hranici čtyř tisíc lidí.

Sednout si do lehkého obrněného vozidla IVECO od dělostřelců z 13. pluku, popovídat si s ženisty z 15. pluku či ověřit si své znalosti u stánku POKOS. To vše si mohli vyzkoušet návštěvníci v areálu koupaliště.

„Nadšení předvést své vědomosti bylo veliké. Jak velcí, tak malí chtěli předvést vše, co ví o historii naší země a Armády České republiky. Jen výjimečně to soutěžící nedali na první pokus,“ zhodnotila úspěšnost ve vědomostní soutěži Daniela Hölzelová z odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

Zájem o akci je u veřejnosti každý rok větší a větší, což jasně dokazovaly fronty, které se často tvořily u některého ze stánků. „Vyplnil jsem test a dostal jsem parádní kšiltovku. Pomohlo mi to, že jsem znal čísla na záchranáře, policisty a hasiče,“ svěřil se osmiletý Lukáš, který své vědomosti vyměnil za jeden z mnohých propagačních předmětů u stánku POKOS.

Mimo to ocenili příchozí i možnost udělat si s vojáky společnou fotografii či si zastřílet na elektronické střelnici na stanovišti KVV Praha.

 

Autor: Petr Toman, odbor komunikace Ministerstva obrany ČR

Nahoru