Úvodní stránka > Aktuality > Iniciativa Krajského vojenského velitelství Zlín přinesla pozitivní výsledky

Iniciativa Krajského vojenského velitelství Zlín přinesla pozitivní výsledky

Krajské vojenské velitelství Zlín iniciativně zorganizovalo a velmi úspěšné provedlo pestrou prezentaci v rámci projektu POKOS na Základní škole Komenského II ve Zlíně dne 13. dubna 2016.

Obdobná zaměstnání jsou vzhledem ke své náročnosti zpravidla organizována z centrální úrovně, ředitel krajského vojenského velitelství plukovník Radek Henner však využil svých zkušeností a akci kompletně připravil a provedl ve své působnosti. Prezentace se od jiných lišila také tím, že na ni byli pozváni náměstek vrchního školního inspektora České republiky Ondřej Andrys a zástupci Magistrátu statutárního města Zlína v čele s náměstkyní primátora Kateřinou Francovou. Za sekci obranné politiky a strategie se programu zúčastnil koordinátor projektu POKOS v rezortu Ivan Gerhát. Vedením školy i výše uvedenými hosty byla velmi pozitivně vnímáno také aktivní zapojení příslušníků aktivních záloh a veteránů nadporučíka v záloze Josefa Bartoška a četaře v záloze Františka Gulta. Ti žákům přiblížili náročnou službu ve výsadkových jednotkách. Žáky nejvíce překvapilo, kolika dovednostmi museli výsadkáři disponovat, jaká museli absolvovat přezkoušení a jak velké byly nároky na fyzickou připravenost.  

Dík patří také vedoucím jednotlivých pracovišť - majoru Vlastimilu Podešvovi, praporčici Petře Čechové, praporčici Beátě Novákové a praporčici Anně Procházkové, ale samozřejmě také všem jejich kolegům a kolegyním, kteří se na přípravě této velmi inspirativní ukázky podíleli. Všichni příslušníci krajského vojenského velitelství, aktivní zálohy i veteráni byli výtečně připraveni po teoretické i praktické stránce. Zvolená forma zaměstnání umožňující dětem si na jednotlivých stanovištích osahat zbraně a vybavení vojáků Armády České republiky a neformálně s nimi problematiku vojenství a brannosti diskutovat se ukázala jako prospěšná. Akce byla natáčena a v přímém přenosu vysílána v pořadu Dobré ráno v České televizi http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/216411000100413/.

Fotogalerie

Nahoru