Úvodní stránka > Aktuality > Herečka Markéta Tannerová se aktivně zapojuje do programu POKOS

Herečka Markéta Tannerová se aktivně zapojuje do programu POKOS

Minulý týden skončila série přednášek s názvem "První pomoc a řešení krizových situací", kterou v rámci dotačního programu Ministerstva obrany „Příprava občanů k obraně vlasti“ realizoval zapsaný spolek MRAP.

 

Přednášky byly určené středoškolským studentům. Pod taktovkou šikovného koordinátora projektu Martina Jirsy se na vybraných středních školách "otočilo" hned několik profesionálních instruktorů. Podplukovník v záloze Pavel Černý, specialista na problematiku TCCC (Tactical Combat Casualty Care) probral se studenty zásady první pomoci v krizové situaci, profesionální záchranář Jiří Feix pohovořil na téma činnosti při ozbrojeném resp. teroristickém útoku. Martin Rubín seznámil studenty s vývojem ručních palných zbraní od historie po současnost a zdůraznil zásady bezpečnosti při jejich používání.

Studenty, ale i pedagogické pracovníky školy Střední školy – Centra odborné přípravy technickohospodářské na Poděbradské ulici v pražských Vysočanech však nejvíce zaujala svým poutavým vystoupením s názvem „Občané vojáci“ známá herečka a produkční Markéta Tannerová. Ta, jako velká podporovatelka programu POKOS na školách, středoškolákům vyprávěla o práci našich vojáků v zahraničních misích, tak jak ji měla možnost poznat v rámci akce „Divadlo Sklep v Afghánistánu“.

 

Jako bonus připravil spolek MRAP na 25. listopadu 2016 akci pro Dětskou skupinu Klásek v zařízení péče o děti zaměstnanců Ministerstva zemědělství. Šlo o odlehčenou verzi přednášky o první pomoci a řešení krizových situací. Instruktoři MRAP bez nároku na honorář učili pozorné malé posluchače základům první pomoci, popisovali činnost při krizové situaci (setkání s cizím člověkem) a nakonec umožnili prckům vyzkoušet si některé součásti výstroje Armády ČR.

Fotogalerie

Nahoru