Úvodní stránka > Aktuality > Den pro život v Újezdu nad Lesy zájemcům prezentoval POKOS i vojenskou techniku

Den pro život v Újezdu nad Lesy zájemcům prezentoval POKOS i vojenskou techniku

V sobotu 6. června se na hřišti sídliště Rohožník v Újezdu nad Lesy uskutečnil druhý ročník Dne pro život. Na realizaci se podílelo Ministerstvo obrany ČR, záštitu převzalo hlavní město Praha, jmenovitě primátorka Adriana Krnáčová a radní Libor Hadrava.

 

Ve stánku 42. mechanizovaného praporu z Tábora byly k vidění zbraně a armádní výstroj
Ve stánku 42. mechanizovaného praporu z Tábora byly k vidění zbraně a armádní výstroj

 

„Pro dospělé i pro malé návštěvníky jsme také letos připravili rozmanitý program – například hudební vystoupení skupiny Maxíci i výcvik koní jízdní policie, malování na obličej i policejní a hasičskou techniku, bublifuk obřích bublin i ukázky vojenského výcviku,“ uvedla hlavní organizátorka Jitka Carbolová ze spolku Újezd nad Lesy: krajina pro život. „Jsme rádi, že tu letos máme také stánek Ministerstva obrany k projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) se soutěžemi,“ dodala.

Armáda ČR byla zastoupena vojáky v červených baretech a se svatováclavskou orlicí na pravici z táborského 42. mechanizovaného praporu. Přivezli s sebou ruční zbraně a dvakrát za odpoledne předvedli ukázky techniky boje zblízka. „Nádherné letní počasí se náhle změnilo a druhá ukázka končila v dešťovém přívalu, ale nadšení diváci se schovali do okolních stánků a dění sledovali až do konce,“ ocenil vojáky předseda spolku Újezd nad Lesy: krajina pro život Vladimír Klepetko.

Po dešti se opět vyčasilo, a tak akce končila k naprosté spokojenosti všech účastníků. Hlavní organizátorka i předseda spolku poděkovali za prezentaci táborským vojákům a pracovníkům MO ze stanoviště POKOS. „Jsme rádi, že jste tu byli a doufáme, že vás tu budeme moci přivítat i příští rok na dalším Dni pro život,“ konstatovali.

 

http://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/den-pro-zivot-v-...

Autor: Eva Zítková, odbor komunikace MO

Nahoru