Úvodní stránka > Aktuality > Další vzdělávání pedagogických pracovníků mělo zastávky v Sokolově a Hradci Králové

Další vzdělávání pedagogických pracovníků mělo zastávky v Sokolově a Hradci Králové

Školení učitelů základních a středních škol k problematice POKOS odškrtlo ze svého kalendáře další dvě akce - dne 24. května 2016 v Sokolově a 25. května 2016 v Hradci Králové.

První školení bylo organizováno Krajským vojenským velitelstvím Kralovy Vary v součinnosti s Krajským vzdělávacím centrem Sokolov na základě požadavků ze škol organizovat podobná školení mimo krajská města. Velmi dobrý dojem ze slušné účasti učitelů a jejich dravosti v rámci diskuse byl mírně neutralizován nevhodně zvoleným prostorem, kdy učitelé neměli možnost komfortního zapisování poznámek. Lektoři podplukovník Paál a kapitán Hanke dokázali odpovědět i na některé jedovaté otázky a poznámky z pléna. Učitelé se nejvíce zajímali o prezentační program Armády České republiky na školách a na veřejnosti. Shodli se na tom, že proces výběru škol není transparentní a nikde nejsou zveřejněna jeho kritéria, případně pořadník škol, které se již do programu přihlásily a na jeho realizaci zatím čekají. Ivan Gerhát ze Sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany, který se školení rovněž zúčastnil, přislíbil, že se tímto podnětem v kolektivu POKOS budou zabývat.

Školení v Hradci Králové proběhlo na místním Krajském vojenském velitelství pod taktovkou zkušeného lektora majora Čermáka. Účastnilo se jej 25 učitelů, kteří obdrželi informace o programu POKOS a o nástrojích, které Ministerstvo obrany k jeho realizaci využívá. Dále byli seznámeni s deseti stěžejními tématy, která ministerstvo považuje za důležité pro zařazení do výuky problematiky POKOS ve školách v rámci předmětů stanovených ve školních vzdělávacích programech.

 

Fotogalerie

Nahoru