Úvodní stránka > Aktuality > Army Day se konal na baseballové extralize, první nadhoz patřil ministru obrany

Army Day se konal na baseballové extralize, první nadhoz patřil ministru obrany

Zápas české baseballové extraligy mezi Eagles Praha a Tempo Titans Praha zahájil v sobotu 29. dubna ministr obrany Martin Stropnický levorukým nadhozem. Na hřišti Eagles v pražské Krči se konal Army Day.

Česká baseballová asociace se rozhodla vzdát hold české armádě a veteránům po vzoru americké tradice. Pro návštěvníky sobotního extraligového zápasu na hřišti Eagles proto připravila Army Day – hráči nastoupili ve speciálních dresech s vojenskou kamufláží – Eagles Praha měla zelený maskovací potisk, Tepmo Titans vyrazili na hřiště v černobílé variantě. Na stadionu byla technika Vojenské policie a k vidění byl i motocyklistický speciál nadporučíka Lukáše Kvapila, se kterým absolvoval Rallye Dakar. Kromě toho byl pro děti připraven nafukovací hrad a stánek POKOS.

Dres s číslem 17 nosil Martin Stropnický

Před začátkem nastoupili hráčů obou týmů – podobně jako třeba ve fotbale přišli na hřiště s dospělými baseballisty i ti nejmladší hráči klubů. Pak na hřiště napochodovala čestná stráž Armády České republiky s českou vlajkou a ministr obrany Martin Stropnický ve dresu Tempo Titans s číslo 17 řekl: „Právě se chystám na pracovní cestu do USA a jsem rád, že se svému americkému protějšku budu moci pochlubit, že i u nás existuje takovéhle propojení armády s baseballem, tedy to, co je v USA velmi populární a oblíbené.“

Česká baseballová asociace přispěla do Vojenského fondu solidarity

Ministr také zdůraznil: „U nás se jedná o ojedinělou událost, ale jasným důkazem toho, že baseballisté to se svým holdem armádě myslí vážně, je předání darovacího šeku v hodnotě 10 tisíc korun ve prospěch Vojenského fondu solidarity. Za to asociaci velmi děkuji a cením si toho.“ Svůj krátký proslov ukončil sportovní výzvou „Ať vyhraje ten nejlepší!“

Po státní hymně přišel na řadu zahajovací nadhoz – dnes patřil Martinu Stropnickému.

A pak už zápas začal. Hrálo se za velmi proměnlivého počasí. Baseballisté několikrát zmokli, padaly na ně kroupy, chvílemi pálilo slunce a v některých okamžicích se zdálo, že všechny odfoukne vichr. Extraligoví sportovci samozřejmě vše statečně ustáli a výsledek utkání byl 15 : 5 na 9 směn pro Eagles Praha.

Autor: Eva Zítková, OK SST MO

Nahoru