Úvodní stránka > Aktuality > ,,Ahoj armádo“ přivítali žáci příslušníky KVV Ostrava

,,Ahoj armádo“ přivítali žáci příslušníky KVV Ostrava

Dne 28. listopadu 2017 na Základní škole v Kopřivnici – Lubina završili příslušníci Krajského vojenského velitelství Ostrava akce projektu POKOS v Moravskoslezském kraji pro letošní rok.

Prezentace o současné armádě, krizových situacích, mezinárodních organizacích, zahraničních misích, ale také přítomnost uniformovaných vojáků strhla pozornost lubinských žáků v první části prezentačního dne.

Největší nadšení přinesl malý armádní test, ve kterém žáci vybírali jednu správnou odpověď ze tří, na téma Armáda ČR. Nejlepší žáci obdrželi prezentační předměty a možnost si vyzkoušet střelecký trenažér. Ostatní nezůstali zkrátka, učili se základům poskytnutí první pomoci nebo použití prostředků individuální ochrany, jako je ochranná maska nebo pláštěnka. Odvážlivci si vyzkoušeli armádní výstroj nebo maskování obličeje.

Setkání armády s žáky se zúčastnili také pedagogové školy. Ocenili nové informace o současné technice armády, o jejích hlavních představitelích, struktuře vojsk nebo o spolupráci s integrovaným záchranným systémem.   

Na základě velkého ohlasu základních a středních škol v regionu v oblasti POKOS plánuje KVV Ostrava stejně jako v roce 2017 realizovat 20 oblastních a krajských kol branných závodů a současně připravuje svou prezentaci na 10 základních a středních školách.

Autor: prap. M. Ogořalek, KVV Ostrava

Nahoru